HISTORIA

Witam serdecznie na stronie hodowli Puszatek*PL zarejestrowanej pod patronatem World Cat Federation (WCF). Mam na imię Justyna zapraszam do poznania kotów, które są towarzyszami mojego życia i mojej rodziny.W kilku słowach chciałabym opowiedzieć jak to się stało, że zajęłam się hodowlą pięknej rasy kotów Scottish Fold i Straight.
Gdy założyłam rodzinę i na świecie pojawiły się moje dzieci postanowiłam że będę mieć w swoim domu
zwierzęta gdyż wiem, że jest to bardzo dobre dla kształtowania się osobowości dzieci. Uczą się odpowiedzialności i szacunku, a także nie pozostają obojętne na krzywdę. Dziś wiem, że postąpiłam słusznie.
Po bardzo długich poszukiwaniach kociaka natrafiłam na Ryszarda, małego, puchatego kociaka ze słodkimi przylegającymi do okrągłej główki uszkami i siedzącego jak żaba pluszaka, który szybko skradł nasze serca. Stał się przytulanką która towarzyszyła i towarzyszy mojej rodzinie w każdej możliwej chwili, nawet wielogodzinne podróże nie stanowiły dla Rysia problemu. Obserwując jego rozwój i widząc jak wiele radości wnosi w nasze życie, bardzo szybko narodził się pomysł aby zając się hodowlą tej wyjątkowej i mało znanej rasy.
Każdego dnia Szkociaki zaskakują nas czymś nowym przez co pokazują nam jak bardzo zasługują na uznanie i doskonalenie tej rasy.
Foldy Szkockie potrafią człowieka obdarzyć prawdziwą przyjaźnią i ująć za serce. Hodowla kotów stała się moją pasją i ogromną przyjemnością. W hodowlę wkładam dużo serca i energii . Liczę na to, że maluszki, przychodzące na świat w zaciszu mojego domu, otoczone miłością i troską, odziedziczą po swoich rodzicach urodę, nienaganne zdrowie i wspaniały charakter będący cechą danej rasy.
Kocięta zostają przy swojej mamie przez minimum 12 tygodni. W tym czasie staram się zapewnić im jak najlepszą opiekę. Stwarzam im takie warunki, by mogły wychowywać się w bliskim otoczeniu człowieka. Od pierwszych chwil życia są przytulane, głaskane i oczywiście nie obędzie się bez całowania. Sprawia mi wielką przyjemność obserwowanie jak rosną, rozwijają się i poznają świat.
Nad zdrowiem i rozwojem kociąt czuwa lekarz weterynarii, który dba aby maluchy opuszczające hodowlę były dwukrotnie odrobaczone, zaszczepione przeciw podstawowym chorobom wirusowym.
Każdy kociak, który opuszcza hodowlę, będzie posiadał rodowód WCF i książeczkę zdrowia. Wszystkie kociaki otrzymają wyprawkę z suchą karmą , którą były karmione w moim domu, ulubioną zabawką, a także szczegółowe informacje dotyczące żywienia i pielęgnacji maluszka.
Z nowymi opiekunami zawieram pisemną umowę kupna-sprzedaży.